انواع وکیل دادگستری

مجموعه: مقاله حقوقی تعداد بازدید: 37
انواع وکیل دادگستری

انواع وکیل دادگستری

 

وکلای دادگستری کانون وکلا
قدمت کانون های وکلای دادگستری به ۹۰ سال پیش باز میگردد(به شکل امروزی و الا سابقه قانون گذاری یه حدود ۱۱۰سال پیش باز میگردد) در جایی که لایحه قانونی استقلال قانون وکلای دادگستری که به موجب قانون الغاء کلیه لوایح به ابتکار دکتر محمد مصدق ناشیه از اختیارات در تاریخ پنجم اسفندماه ۳۳ به تصویب کمیسیونهای مشترک مجلسین رسیده است. کانونهای سراسر کشور تحت نظر اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری (اسکودا) میباشند ،مصوبات اتحادیه برای کانون ها الزام اور است.
وکلای پذیرفته شده در این آزمون ابتدا به صورت کارآموز مشغول به کار می شوند و در این مدت زمان دارای محدودیت هایی در زمینه وکالت هستند. مدت کارآموزی دو سال می باشد و پس از دو سال با گذراندان امتحان اختبار به وکیل پایه یک دادگستری بدل می شوند.

مشاوران قوه قضاییه موسوم به ماده ۱۸۷
سخن از سابقه این نهاد که عمری کمتر از ۱۰ سال دارد ، نشان از نو پا بودن مرکز مشاورین قوه قضاییه است .زمانی که در ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب۱۷/۱/۱۳۷۹ قانون گذار بیان داشت: به منظور اعمال حمایتهای لازم حقوقی و تسهیل دستیابی مردم به خدمات قضایی و حفظ حقوق عامه، به قوه قضائیه اجازه داده می‌شود تا نسبت به تائید صلاحیت فارغ ‌التحصیلان رشته حقوق جهت صدور مجوز تاسیس مؤسسات مشاور حقوقی برای آنان اقدام نماید.

 حضور مشاوران مذکور در محاکم دادگستری و ادارات و سازمانهای دولتی و غیر دولتی برای انجام امور وکالت متقاضیان مجاز خواهد بود و بنابراین به قوه قضاییه اجازه داده شد مرکز مشاورین قوه قضاییه را تاسیس نماید متاسفانه قانون گذار در برنامه سوم با بیان کلی موضوع دست قوه قضاییه را باز گذاشت تا بدون ضوابط خاصی به جذب مشاوران حقوقی بپردازد.

در مقام قیاس شاید عده ای با عنایت به اسم وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو دادگستری چنین استنباط نمایند که کارآموز وکالت کانون وکلای دادگستری از وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو دادگستری در مقام پایین تری وجود دارد ولی حقیقت اینگونه نیست و کارآموزان وکالت به مراتب بالاتر از وکلای پایه دو قرار دارند.

 

دادورزیار اولین سایت ارائه دهنده آنلاین دادخواست ، شکوائیه و تنظیم لایحه با نازلترین قیمت و در کمترین زمان ممکن میباشد، که موجب صرفه جوئی در وقت ، هزینه و حذف رفت و آمدهای درون شهری می گردد .
این سایت با استفاده از تجربیات و به کارگیری قضات محترم بازنشسته و وکلای برتر ایران و استعدادهای درخشان حقوقی اقدام به ارائه خدمات حقوقی و کیفری اعم از انواع مطالبات وجه ، تنظیم انواع شکوائیه و پیگیری آن ، تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی ، داوری داخلی و بین المللی ، نظارت مستمر و پیگیری دائم پرونده های جاری می نماید .
همچنین مشاوره تخصصی در امور ثبتی ، مالیاتی ، شهرداری ، اداره کار ، سازمان قضایی نیروهای مسلح و ارائه خدمات تخصصی در زمینه ثبت برند ، علائم تجاری ، ثبت شرکتها و ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی و مشاوره حضوری از دیگر خدمات این سایت می باشد .
مشاوره تلفنی     :   ۲۹۵۷ ۹۰۷ ۹۰۹
تلفن های تماس  :  ۸۸۹۶۸۳۷۲-۸۸۹۶۷۸۴۱
آدرس سایت    :    https://dadvarzyar.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “انواع وکیل دادگستری”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب خبری