جدیدترین مطالب امروز

شكوايیه و دادخواست چیست؟

مجموعه: مقاله حقوقی تعداد بازدید: 14
شكوايیه و دادخواست چیست؟

شكوايیه و دادخواست چیست؟

شكواییه و دادخواست دعوای کیفری مربوط بھ عملی است که برای مرتکب آن, دادگاه مجازات تعیین می کند ولی برای دعوای حقوقی دادگاه مجازاتی درنظرنمی گیرد و فقط مرتکب عمل رابه دادن حقوق قانونی دیگران یا انجام تکالیفش ملزم می سازد.

شکایت کیفری را درھرکاغذی می توان نوشت و به مرجع قضایی برد ولی شکایت حقوقی حتماً باید درورقه مخصوصی بنام دادخواست نوشته شود والاً مورد پذیرش قرار نمی گیرد (ورقه دادخواست را در داخل دادگستری ھا می فروشند)

شکایت کیفری را برای رسیدگی باید ابتداء به مرجعی بنام دادسرا برد و بعد از انجام تحقیقات در کلانتری و دادسرا , جھت رسیدگی به دادگاه فرستاده می شود ولی دادخواست حقوقی باید مستقیماً به دادگاه برده شود.

پرونده بسیاری از شکایت ھای کیفری حتی با پس گرفتن شکایت از طرف شاکی ھم بسته نمی شوند  (مثل شکایت راجع به رشوه, قتل, زنا و.. ) اما شکایت ھای حقوقی با پس گرفتن دعوا از طرف شکایت کننده , خاتمه می یابند.

درشکایت ھای کیفری, به شکایت کننده شاکی گفته می شود, به طرف او متشاکی یا مشتکی عنه و یا متھم گفته می شود و به موضوع پرونده نیز اتھام می گویند.

اما در شکایت ھای حقوقی , به شکایت کننده خواھان می گویند. به طرف او خوانده گفته می شود و به موضوع پرونده ھم خواسته می گویند.

 

دادورزیار اولین سایت ارائه دهنده آنلاین دادخواست ، شکوائیه و تنظیم لایحه با نازلترین قیمت و در کمترین زمان ممکن میباشد، که موجب صرفه جوئی در وقت ، هزینه و حذف رفت و آمدهای درون شهری می گردد .
این سایت با استفاده از تجربیات و به کارگیری قضات محترم بازنشسته و وکلای برتر ایران و استعدادهای درخشان حقوقی اقدام به ارائه خدمات حقوقی و کیفری اعم از انواع مطالبات وجه ، تنظیم انواع شکوائیه و پیگیری آن ، تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی ، داوری داخلی و بین المللی ، نظارت مستمر و پیگیری دائم پرونده های جاری می نماید .
همچنین مشاوره تخصصی در امور ثبتی ، مالیاتی ، شهرداری ، اداره کار ، سازمان قضایی نیروهای مسلح و ارائه خدمات تخصصی در زمینه ثبت برند ، علائم تجاری ، ثبت شرکتها و ارائه خدمات مشاوره تلفنی حقوقی و مشاوره حضوری از دیگر خدمات این سایت می باشد .
مشاوره تلفنی     :   ۲۹۵۷ ۹۰۷ ۹۰۹
تلفن های تماس  :  ۸۸۹۶۸۳۷۲-۸۸۹۶۷۸۴۱
آدرس سایت    :    https://dadvarzyar.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “شكوايیه و دادخواست چیست؟”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب خبری