خوشمزه ترین خوراک قفقازی با گوشت چرخ کرده

مجموعه: آشپزی و تغذیه تعداد بازدید: 1491
خوشمزه ترین خوراک قفقازی با گوشت چرخ کرده
خوراک قفقازی پیشنهادی خوشمزه برای کسانی که غذای سرد با طعم سیر دوست دارند. اگر می خواهید روش تهیه خوراک قفقازی را یاد بگیرید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید چرا که دستور تهیه خوراک قفقازی را برای شما عزیزان منتشر می کنیم.

خوشمزه ترین خوراک قفقازی با گوشت چرخ کرده

مواد لازم برای خوراک قفقاز

 
ی:کدو ۵۰۰ گرمبادمجان ۲۵۰ گرمهویج ۱۵۰ گرملوبیاسبز ۱۵۰ گرمسینه مرغ نصف یک عددگردوی خرد شدهسس مایونزماست غلیظ یا ماست چکیدهنمک و فلفل سیاهزعفرانسیر ۱ تا ۲ حبهپیاز داغ
 
طرز تهیه خوراک قفقازی
:همه سبزیجات را بصورت خلالی خرد می کنیم. کدو و بادمجان را جداگانه سرخ می کنیم و کنار می گذاریم. می توانید فقط از کدو هم استفاده کنید.یک عدد پیاز را نگینی ریز خرد کرده و با کمی روغن در تابه تفت داده و مرغ خلالی شده را به همراه نمک و فلفل سیاه به آن افزوده و تفت می دهیم (میتوانید از گوشت چرخ شده هم استفاده کنید) بعد هویج و لوبیاسبز را به آن افزوده و کمی زعفران اضافه می کنیم و بدون اینکه آبی به مواد اضافه کنیم، درب تابه را می گذاریم تا مواد با حرارت بسیار کم بپزند. سپس کدو و بادمجان سرخ شده و کمی پیازداغ خلالی به مواد داخل تابه افزوده و از روی حرارت برداشته و کنار میگذاریم تا مواد کمی سرد شوند.سیر را رنده کرده و با ماست و سس مایونز مخلوط می کنیم. سپس در یک ظرف پیرکس، یک لایه سس، یک لایه از مواد و کمی گردوی خردشده ریخته و همینطور لایه ها را تکرار می کنیم تا ظرف پر شود و روی آنرا با گردوی خردشده، پیازداغ و … تزیین می کنیم. مواد را ۳ تا ۴ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا خوراک کاملا جا بیافتد و سپس سرو می کنیم.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خوشمزه ترین خوراک قفقازی با گوشت چرخ کرده”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب خبری