جدیدترین مطالب امروز

معرفی بهترین خودروهای زیر ۴۰ میلیون بازار ایران

مجموعه: جدیدترین ماشین ها تعداد بازدید: 10472
معرفی بهترین خودروهای زیر ۴۰ میلیون بازار ایران

 

خودروهای زیر ۴۰ میلیون تومان در ایران بهره گیری کنندگان بسیار زیادی دارند و حجم اکثر خودروهای کشور را تشکیل می‌دهند. در این مقاله قصد داریم ۱۰ مورد از خودروهای زیر ۴۰ میلیون تومان بازار ایران شامل تیبا، ساینا، سمند، پژو ۲۰۶، رانا، پژو پارس، سورن، تندر ۹۰، برلیانس اچ ۲۰۰ و ام وی ام ۱۱۰ اس را با یکدیگر مقایسه کنیم.

 

با نگاهی به خودروهای زیر ۴۰ میلیون تومان بازار ایران به این نتیجه می رسیم که عملا گزینش برترین وجود ندارد و تمامی گزینش‌هاي موجود از خودروهای قدیمی و بی‌کیفیت بازار میباشند. از سوی دیگر در این رده شاهد تنوع زیادی نیستیم و مشتریان انتخاب محدودی خواهند داشت. در ادامه قصد داریم نگاهی بیندازیم به ۱۰ مورد از خودروهای زیر ۴۰ میلیون تومان بازار ایران تا ببینیم خرید کدام یک از آن‌ها به صرفه‌تر هست.

 

مقایسه و بررسی خودروهای زیر ۴۰ میلیون تومان

۱٫ سایپا تیبا «قیمت: ۲۴ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان»

تیبا به همراه پراید جزو ارزان ترین خودروهای بازار ایران به شمار میروند. پایه و اساس تیبا به محصول قدیمی سایپا یعنی پراید بازمی‌گردد و در واقع بر روی پلتفرم ارتقا یافته آن ساخته شده هست. پیشرانه تیبا نیز همان پیشرانه پراید هست که کمی بهبود پیدا کرد. تیبا در دو نسخه سدان و هاچ بک در بازار ایران عرضه میشود و با دقت به هزینه نگه داری پایین و همین‌طور تنوع پایین خودروهای این رده با استقبال مشتریان مواجه شد.
 

معرفی بهترین خودروهای زیر 40 میلیون بازار ایران
 

تیبا در جدول ارزیابی کیفی خودروهای داخلی تنها یک ستاره کسب کرده و از پیشرانه ۱٫۵ لیتری ۴ سیلندر با قدرت ۸۷ اسب بخار و گشتاور ۱۲۸ نیوتن متر بهره گیری می کند. قیمت این ماشین از ۲۴ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان برای سدان سفیدرنگ آغاز می شود و تا ۲۷ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان برای هاچ بک EX رنگی میرسد.

 

از تیبا انتظار تجهیزات و آپشن‌هاي زیادی نداشته باشید چرا که امکانات محدودی مثل آینه برقی، پنجره برقی عقب، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک و رینگ آلومینیومی را در آن دیدن خواهید کرد.

 

۲٫ سایپا ساینا «قیمت: ۲۶ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان»

دیگر محصول ارزان‌قیمت سایپا و یکی از گزینش‌هاي موجود در لیست خودروهای زیر ۴۰ میلیون تومان بازار ایران یعنی ساینا، در اصل نسخه فیس لیفت شده تیبا هست که با تغییراتی در ظاهر بیرونی و داخلی روانه بازار شد. سایپا قصد داشت در ساینا، طراحی ساده و قدیمی تیبا را بهبود ببخشد اما نتیجه کار باز هم دیدنی از آب در نیامد.

 

ساینا از لحاظ مشخصات فنی، پیشرانه و تجهیزات تفاوت چندانی با تیبا ندارد اما با دو میلیون تومان اکثر فروخته می شود. قیمت تیپ EX رنگی ساینا تا ۲۸ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان هم میرسد. این تیپ از تجهیزات اضافه‌تری نسبت به تیبا هاچ بک EX بهره میبرد.
 

معرفی بهترین خودروهای زیر 40 میلیون بازار ایران
 

۳٫ ایران ماشین سمند «قیمت: ۲۸ میلیون و ۹۰ هزار تومان»

خانواده سمند جزو ارزان‌ترین محصولات ایران اتومبیل محسوب می شوند و ارزان‌ترین عضو این خانواده نیز تیپ پایه سمند یعنی سمند SE هست. این ماشین در چراغ‌هاي عقب با مدل LX تفاوت داشته و تجهیزات کمتری هم دارد. تیپ SE تنها با پیشرانه ۱٫۸ لیتری XU7 عرضه میشود و پس از آن تیپ LX با موتور EF7 به فروش میرسد. قیمت سمند ال ایکس حدود ۲ میلیون تومان گران‌تر بوده و با قیمت ۳۰ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان وارد بازار میشود.

 

معرفی بهترین خودروهای زیر 40 میلیون بازار ایران

 

ایران اتومبیل، سمند ال ایکس را با موتور EF7 نیز به فروش می رساند که ۶۰۰ هزار تومان گران‌تر بوده و دارای پیشرانه ۱٫۷ لیتری با قدرت ۱۱۴ اسب بخار و گشتاور ۱۵۵ نیوتن متر هست. گران ترین سمند ایران اتومبیل نیز مدل ال ایکس EF7 دوگانه سوز هست که ۳۳ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان قیمت دارد.

 

این سدان با دقت به محدود قیمتی خود، از تجهیزات نسبتا مناسبی چون پنجره‌هاي برقی عقب و جلو، سیستم تهویه مطبوع با دریچه سرنشینان عقب، تنظیم برقی پشتی صندلی‌هاي جلو، سنسور دنده عقب و آینه‌هاي بغل برقی بهره می برد. متاسفانه سمند نیز مثل تعداد زیادی از خودروهای این رده، تنها یک ستاره در جدول ارزیابی کیفی خودروهای داخلی کسب کرده هست.

 

۴٫ ام وی ام ۱۱۰ اس «قیمت: ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان»

شرکت مدیران اتومبیل کار خود را با ساخت و عرضه خودروی چینی چری QQ با نام ام وی ام ۱۱۰ آغاز کرد. این هاچ بک کوچک شهری با کپی‌برداری از دوو ماتیز ساخته شده و به پیشرانه‌هاي ۳ و ۴ سیلندر مجهز شده بود. چند وقتی هست که نسل جدید این اتومبیل با نام ام وی ام ۱۱۰s توسط مدیران ماشین در بازار کشورمون عرضه میشود؛

 

خودرویی که تغییرات نسبتا زیادی را نسبت به قبل تجربه کرده اما تنها با پیشرانه ۳ سیلندر ۱ لیتری با قدرت ۶۸ اسب بخار و گشتاور ۹۳ نیوتن متر به فروش می رسد. این هاچ بک جمع و جور چینی در دو تیپ کامفورت و لاکچری با قیمت‌هاي ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۳۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته میشود و تیپ لاکچری آن دارای تجهیزات بیشتری مثل آینه برقی، برف‌پاک‌کن و گرم‌کن شیشه عقب، رینگ آلومینیومی و سنسور پارک هست.
 

معرفی بهترین خودروهای زیر 40 میلیون بازار ایران
 

۵٫ پژو ۲۰۶ «قیمت: ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان»

پژو ۲۰۶ سالهاست که محبوب‌ترین و پرفروش ترین محصول ایران ماشین محسوب میشود و در حال حاضر در دو نسخه هاچ بک و صندوق‌دار به فروش میرسد. هاچ بک ۲۰۶ تیپ ۲۲ ارزان‌ترین عضو این خانواده هست که به پیشرانه ۱٫۴ لیتری TU3 با قدرت ۷۵ اسب بخار و گشتاور ۱۱۸ نیوتن متر مجهز شده و سطح تجهیزات کمتری هم دارد.

 

هاچ بک ۲۰۶ تیپ ۵ از موتور قوی‌تر ۱٫۶ لیتری TU5 با قدرت ۱۰۵ اسب بخار و گشتاور ۱۴۲ نیوتن متر بهره می برد و امکانات بیشتری نسبت به تیپ ۲ دارد. گران‌ترین عضو این گروه، مدل صندوق دار یا SD هست که تنها در تیپ V8 و با پیشرانه و امکاناتی نمونه هاچ بک تیپ ۵ روانه بازار می شود. این مدل ۳۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان قیمت دارد و یکی از گران‌ترین انتخاب‌هاي لیست خودروهای زیر ۴۰ میلیون تومان ما به شمار می رود.
 

معرفی بهترین خودروهای زیر 40 میلیون بازار ایران
 

از سال ۱۳۹۱ به بعد و با ایرانیزه شدن ساخت پژو ۲۰۶، کیفیت آن افت محسوسی داشت اما در ماه‌هاي جدید شاهد بهبود نسبی کیفیت این خودروی محبوب هستیم تا جایی که پیروز شده در جدول ارزیابی کیفی خودروهای داخلی، سه ستاره را دریافت کند.

 

۶٫ ایران اتومبیل رانا «قیمت: ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان»

رانا دومین برند ملی ایران ماشین پس از سمند شناخته می شود. این اتومبیل در اصلی فیس لیفت پژو ۲۰۶ صندوق دار هست اما در بخش طراحی بیرونی و همین‌طور نمای داخلی، کاملا نسبت به پژو ۲۰۶ اس دی تفاوت دارد. در واقع میتوان رانا را نسخه ارزان‌سازی شده ۲۰۶ صندوق دار دانست

 

که با تجهیزات کمتر نسبت به آن و با قیمت ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار به فروش می رسد. تیپ LX رانا دارای تجهیزات نسبتا مناسبی مثل ترمز دیسکی برای هر چهار چرخ، دماسنج و پنجره‌هاي برقی عقب و جلو بوده و همانند پژو ۲۰۶ به پیشرانه ۱٫۶ لیتری TU5 مجهز شده هست.
 

معرفی بهترین خودروهای زیر 40 میلیون بازار ایران
 

۷٫ پژو پارس «قیمت: ۳۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان»

پژو پارس یکی از خودروهای قدیمی حاضر در لیست خودروهای زیر ۴۰ میلیون تومان بازار ایران هست اما با این وجود همچنان یکی از پرفروش‌ترین محصولات ایران ماشین به شمار میرود. پارس در دو نسخه سال و ال ایکس روانه بازار میشود که اولی به پیشرانه ۱٫۸ لیتری XU7 با قدرت ۱۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۵۳ نیوتن متر مجهز شده

 

و تجهیزات کمتری دارد و با قیمت ۳۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان در بازار به فروش می رسد. پژو پارس LX نیز از پیشرانه ۱٫۶ لیتری TU5 بهره میبرد و امکانات بیشتری مثل ترمزهای دیسکی برای هر چهار چرخ، تنظیم برقی پشتی صندلی‌هاي جلو و رینگ آلومینیومی دارد. این مدل با قیمت ۳۷ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش میشود. همین طور تا مدتی قبل، یک مدل ELX هم از پژو پارس عرضه می‌شد که اخیرا از لیست فروش ایران اتومبیل حذف شده هست.
 

معرفی بهترین خودروهای زیر 40 میلیون بازار ایران
 

۸٫ ایران اتومبیل سورن «قیمت: ۳۷ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان»

سورن نسخه فیس لیفت سمند ایران اتومبیل هست که با تغییرات ظاهری داخلی و خارجی معرفی شد. سورن در قبل با پیشرانه XU7 عرضه می‌شد اما اکنون به موتور ۱٫۷ لیتری EF7 مجهز  شده هست. همین طور از مدتی پیش، ایران اتومبیل نسخه توربوشارژ این موتور را برای سورن ارائه کرده

 

که قدرت ۱۵۰ اسب بخار و گشتاور ۲۱۵ نیوتن متر را در اختیار قرار میدهد. سورن توربو قیمت بالاتری نسبت به نسخه تنفس طبیعی دارد و با قیمت ۳۷ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان قابل خریداری هست. از جمله امکانات این اتومبیل میتوان به رینگ آلومینیومی، آینه‌هاي برقی جمع‌شونده اتوماتیک با گرم‌کن،

 

پاور ویندوز و سنسور دنده عقب اشاره کرد. سورن در اساس کیفیت نیز اوضاع بهتری نسبت به سمند دارد و پیروز به دریافت دو ستاره از پنج ستاره ایمنی شده هست.
 

معرفی بهترین خودروهای زیر 40 میلیون بازار ایران

 

۹٫ رنو ال ۹۰ «قیمت: ۳۸ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان»

رنو لوگان یا همان ال ۹۰ توسط دو شرکت ایران اتومبیل و پارس اتومبیل در انواع گوناگون ساخت میشود. نمونه‌هاي تولیدی ایران اتومبیل شامل مدل‌هاي پیکاپ، E2 دستی، اتوماتیک و پلاس اتوماتیک میشود. پارس ماشین نیز نسخه فیس لیفت این ماشین را با نام پارس تندر به بازار عرضه می کند.

 

 

معرفی بهترین خودروهای زیر 40 میلیون بازار ایران

 

خوشبختانه این اتومبیل از کیفیت خوبی بهره میبرد به گونه‌اي که نسخه‌هاي معمولی ال ۹۰ پیروز به دریافت سه ستاره شده‌اند و نسخه‌هاي پارس تندر و تندر پلاس اتوماتیک هم ۴ ستاره کسب کرده‌اند. از اصلی‌ترین نقاط ضعف این محصول ایران ماشین و پارس اتومبیل می توان به طراحی خسته‌کننده و سطح تجهیزات پایین آن اشاره کرد.

 

۱۰٫ برلیانس اچ ۲۰۰ «قیمت: ۳۹ میلیون و ۶۰ هزار تومان»

جایگاه گران‌ ترین گزینش لیست خودروهای زیر ۴۰ میلیون تومان بازار ایران به برلیانس سری اچ ۲۰۰ اختصاص پیدا میکند. این خودروی چینی توسط پارس ماشین در نسخه‌هاي سدان، هاچ بک دستی و اتوماتیک وارد بازار می شود که گرچه قیمت نسخه‌هاي دنده اتوماتیک آن از مرز ۴۰ میلیون تومان فراتر میرود؛ بنابراین ما در این لیست، نسخه دستی سری H200 را قرار داده‌ایم.
 

معرفی بهترین خودروهای زیر 40 میلیون بازار ایران

 

 به گزارش پارس ناز سری اچ ۲۰۰  یعنی مدل‌هاي اچ ۲۲۰ و اچ ۲۳۰ به پیشرانه ۱٫۵ لیتری ۴ سیلندر با قدرت ۱۰۲ اسب بخار و گشتاور ۱۳۸ نیوتن متر مجهز شده‌اند اما در اساس تجهیزات رفاهی، حرف زیادی برای گفتن ندارند و حتی آپشن‌هایي مثل سنسور دنده عقب، چراغ‌هاي مه‌شکن جلو و سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک در آن قرار نگرفته هست.

 

با این وجود برلیانس سری اچ ۲۰۰ و برادر بزرگترش یعنی اچ ۳۰۰ به علت کیفیت بالاتر نسبت به تعداد زیادی از خودروهای ساخت داخل و همین طور عدم تنوع این بخش از بازار با فروش نسبتا مناسبی روبرو شده هست.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “معرفی بهترین خودروهای زیر ۴۰ میلیون بازار ایران”

دیدگاه ها بسته شده اند.

قالب خبری