جدیدترین مطالب امروز

تئوری رنگ در آرایش چهره

مجموعه: دسته‌بندی نشده تعداد بازدید: 69
تئوری رنگ در آرایش چهره

تئوری رنگ در آرایش چهره

تسلط بر دایره رنگ و تغییر نحوه آرایش

بارها اتفاق افتاده که وقتی به یک فروشگاه لوازم آرایشی یا فروشگاه اینترنتی وارد می شوید می گویید “وای! چه رنگ های قشنگ و با حالی!” و بلافاصله دست به جیب می شوید و خرید می کنید. شاید خرید شما به یک رژ لب صورتی یا یک سایه چشم نقره ای محدود شود اما نزدیک شدن به رنگ هایی فراتر از این برای شما ترسناک باشد. این ترس یک علت مهم دارد و آن تئوری رنگ است. آرایش هم به گونه ای هنر محسوب میشود و با نقاشی بی ارتباط نیست. چرخه رنگ برای چنین کاربرد هایی لازم است.

تئوری رنگ در آرایش چهره

  • گام اول برای شناخت چرخه رنگ درک درست دسته بندی رنگهاست. رنگ ها دو نوع هستند: سرد و گرم. رنگ مثلا رنگ های قرمز، زرد و نارنجی جزء رنگ های گرم و رنگ هایی مثل آبی و سبز در دسته رنگ های سرد محسوب می شد.
  • گام دوم شناخت رنگهای مکمل است. کار ساده ایست هر رنگی که از چرخه رنگ انتخاب کردید رنگ مقابل آن مکمل است. مثلا قرمز مقابلش سبز، آبی مقابلش نارنجی و بنفش مقابلش زرد است. به همین سادگی! حالا این ها چه اهمیتی دارند؟ خواهید دید.

زمینه رنگ پوست خود را بشناسید

تئوری رنگ در آرایش چهره

رنگ پوست همه افراد یک زمینه کلی دارد: گرم، خنثی و سرد. چند راه برای تعیین رنگ پوست وجود دارد. ساده ترین راه بررسی رگ است. رگ قسمت زیر مچ دست را نگاه کنید. اگر رنگ آن آبی است زمینه پوست شما “سرد” است. و اگر سبز است زمینه پوست شما “گرم” است. اگر برای تشخیص این موضوع دچار مشکل می شوید، روش بعدی این است که خود را در یک جواهر ببینید. اگر شما خودتان را در طلا بهتر می بینید زمینه رنگ پوست شما گرم است و اگر در نقره بهتر خود را می بینید زمینه پوست شما سرد است. همچنین اگر در هر دو –طلا و نقره- به خوبی دیده می شوید پس رنگ پوست شما خنثی است. تعیین درست زمینه رنگ پوست شما ضرورت دارد چرا که پوست زمینه گرم بر پایه رنگ زرد و پوست زمینه سرد بر پایه صورتی هستند. به طور کلی، دانستن رنگ زمینه پوست شما اساس انتخاب رنگ ها در آرایش را به شما نشان خواهد داد.

به خوبی لک ها را بپوشانید

مطمئناً کانسیلر بهترین پوشاننده است ولی برای این کار باید قطعا از حجم زیادی کانسیلر استفاده کنید. به بیان دیگر کانسیلر جوش و لک را روشن تر نشان می دهد به جای این کار رنگ زمینه پوست خود را درنظر بگیرید سپس با یک رنگ همسان با پوست، جوش و لک خود را بپوشانید تا یکدست به نظر بیاید. رنگ های مکمل را به خاطر دارید؟ اینجا همان جایی است که رنگ های مکمل به کار می آیند.

تئوری رنگ در آرایش چهره

آرایش از اسمش مشخص است تنها چهره را آراسته می کند. و به واقع هیچ قانون مشخصی برای آن وجود ندارد. اما اگر شما می خواهید به چهره ای همه پسند برسید لازم است که از زمینه رنگ گرم کمک بگیرید. اگر زمینه رنگ پوست شما سرد است از رنگ های هم خانواده صورتی کمک بگیرید و اگر رنگ پوست شما گرم است از رنگ های هم خانواده نارنجی کمک بگیرید. حالا اگر زمینه رنگ پوست شما خنثی بود می توانید از کرم های برنزه کردن یا سفید کننده ها استفاده کنید. یک قانون کلی وجود دارد: پوست برنزه با قهوه ای متمایل به زرد خیلی متناسب است در عین حال می توانید خطوطی از رنگ های سرد را هم به کار بگیرید.

چشم هایتان را پر طرفدار کنید

تئوری رنگ در آرایش چهره

خوب می دانید که آرایش چشم ها وقتی کامل  و زیباترمی شود که سایه ها درست استفاده شوند. و برای این کار فکر می کنید که چه چیزهایی باید بدانید؟ باز هم رنگ های مکمل؛ هر چند که گاهی برای جذاب شدن آرایش نیاز به رنگ های متضاد هم دارید. بنابراین اگر چشم شما آبی یا قهوه ای روشن است از رنگ های مسی و برنز استفاده کنید که این ترکیب جلوه شگفت انگیزی به چهره شما خواهد داد. اگر چشمان شما سبز یا قهوه ای سوخته است، رنگ های بنفش یا مایه های سرخ را به کار ببرید. و اگر رنگ چشم شما قهوه ای نه تیره و نه خیلی روشن است شما خوش شانس هستید! چون می توانید از هر رنگی برای آرایش چهره استفاده کنید اما با این حال اگر می خواهید چشم های شما در نقطه کانونی قرار بگیرد سعی کنید از سایه های چشم به رنگ های آبی، بنفش و طلایی کمک بگیرید.

تئوری رنگ در آرایش چهره

رنگ لب را درست انتخاب کنید

همان طور که قبلا گفتم قانون مشخصی در آرایش وجود ندارد بنابراین هر رنگی که دوست دارید مناسب خواهد بود. اما انتخاب رنگ به طور جدی در زیبایی ظاهر شما کمک می کند. اگر سایه ای با رنگ نامناسب بزنید ممکن است شما بیمار به نظر بیایید بنابراین رنگ ها در ظاهر چهره شما تاثیر خواهند گذاشت و کمک می کند جذاب تر به نظر بیایید. پس اگر رنگ زمینه پوست شما سرد است برای مثال رنگ سرخابی یا بنفش را انتخاب کنید که ته مایه های رنگ آبی دارد. و اگر رنگ زمینه پوست شما گرم است از رنگ های گرم مثل گلبهی یا قرمز-نارنجی کمرنگ استفاده کنید که بر پایه رنگ قرمز هستند. برای عمق دادن به رنگ چهره می توانید از قهوه ای-قرمز و یا رنگ های تیره تر کمک بگیرید.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تئوری رنگ در آرایش چهره”

قالب خبری