تویوتا با خودرویی بسیار زیبا و جذاب پنجاهمین سالگرد خود را جشن گرفت

مجموعه: اخبار جدید تعداد بازدید: 422
تویوتا با خودرویی بسیار زیبا و جذاب پنجاهمین سالگرد خود را جشن گرفت

سایت تفریحی و سرگرمی صفحه ما : تویوتا با خودرویی بسیار زیبا و جذاب پنجاهمین سالگرد خود را جشن گرفت

تویوتا با خودرویی بسیار زیبا و جذاب پنجاهمین سالگرد خود را جشن گرفت

 سال‌هاست که خودروسازان سالگرد تولید بهترین‌های خود را جشن می‌گیرند. این موضوع به یک اپیدمی در میان خودروسازان تبدیل شده و آنها برنامه‌های جالبی را برای جشن تولد مدل‌هایشان برگزار می‌کنند. به عنوان مثال در اواسط سال گذشته لامبورگینی تولد ۵۰ سالگی مدل میورای خود را با تولید ۵۰ مدل مدرن از این خودرو جشن گرفت. اما زمانی که صحبت از کرولای نازپرورده تویوتا می شود، اوضاع کمی فرق می‌کند. چرا که این خودرو افتخارات زیادی را در کارنامه خود ثبت کرده و زمانی پرفروش‌ترین خودروی جهان بوده است.

تویوتا با خودرویی بسیار زیبا و جذاب پنجاهمین سالگرد خود را جشن گرفت

در اوایل سال گذشته تویوتا پنجاهمین سالگرد تولد کرولا را جشن گرفت. این خودرو به عنوان یک سابکامپکت در سال ۱۹۶۶ توسط ژاپنی‌ها معرفی شد و در سال ۱۹۷۴ عنوان پرفروش‌ترین اتومبیل جهان را با گذر از بیتل فولکس‌واگن به دست آورد.

با تغییر ۱۱ نسل از این خودرو، تویوتا موفق به فروش ۴۰ میلیون دستگاه کرولا تا جولای سال ۲۰۱۳ شده است. باید گفت کرولا در طول این پنجاه سال مانند هر خودروی دیگر مورد بازطراحی ویژه قرار گرفته است.

تویوتا با این مدل تولد ۵۰ سالگیش را جشن گرفت

نام کرولا نیز با توجه به سنت همیشگی خودروهای تویوتا از “تویوتا کرون” برای سدان‌هایش مشتق شده است. تویوتا کرون نام خط تولید سدان‌های لوکس و متوسط سایز است که هدف آن فروش خودرو در ژاپن و بسیاری از نقاط آسیا است.

مدل‌های اولیه این خودرو با قابلیت محرک چرخ‌های عقب ارائه می‌شدند اما مدل‌های جدیدتر با محرک‌ چرخ‌های جلو شناخته می‌شوند. اما مدل‌هایی با محرک حرکت چهارچرخ نیز وجود دارند. از رقیبان سنتی کرولا می‌توان به نیسان سانی و هوندا سیویک اشاره کرد.

اما اینک کرولا مدل تازه‌ای از نسل یازدهم E170 با طراحی جدید و تجهیزات خود روانه بازار کرده است. این همان مدل خاصی است که کرولا در اوایل امسال به عنوان مدل ویژه تولد پنجاه ‌سالگی‌اش از آن خبر داده بود. این مدل ویژه به یک موتور ۴ سیلندر با خروجی ۱۳۲ اسب بخار مجهز است.

از ویژگی‌های این خودرو به سامانه‌های صوتی و تصویری چند منظوره، سامانه پارک عقب و کروز کنترلی اشاره کرد.

سایت تفریحی و سرگرمی صفحه ما : wepage.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تویوتا با خودرویی بسیار زیبا و جذاب پنجاهمین سالگرد خود را جشن گرفت”

قالب خبری