مروری بر آنچه در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ گذشت

مجموعه: تکنولوژی و علمی تعداد بازدید: 120
مروری بر آنچه در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ گذشت

سایت تفریحی و سرگرمی صفحه ما : مروری بر آنچه در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ گذشت

مروری بر آنچه در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ گذشت

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک یا همان الکامپ ۲۰۱۶ روز پنجشنبه ۲۵ آذرماه با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران کار خود را آغاز کرد و امروز ۲۸ آذرماه به کار خود پایان داد. 

به گفته ی مسئولان اجرایی نمایشگاه، امسال بیش از ۶۰۰ شرکت بزرگ و کوچک صنعت رایانه و فناوری اطلاعات کشور در الکامپ ۲۰۱۶ شرکت داشته اند و آخرین دستاورد های خود را در معرض دید قرار دادند. اپراتور های موبایل و اینترنت نیز همچون گذشته بخش بزرگی از رفت و آمد ها به این نمایشگاه و صف های طولانی آن را به خود اختصاص دادند. 

مروری بر آنچه در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ گذشت

در این دوره نیز همانند سال گذشته مجوز برگزاری الکامپ به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور داده شده بود و قرار بود با کمک شرکت راهکار تجارت مدیریت کوشا به عنوان مجری و حضور شرکت هایی از کشور های خارجی، کمی از اقتدار از دست رفته ی خود را باز یابد که البته در نهایت تعدادی از شرکت کنندگان برجسته ی خارجی از فهرست شرکت های حاضر در الکامپ ۲۰۱۶ خط خوردند. 

محوریت شبکه ملی اطلاعات و خدمات دولت الکترونیک

نمایشگاه الکامپ امسال در فضایی به وسعت ۲۵ هزار متر مربع برگزار شد که تقریباً ۳ هزار متر مربع آن به دولت الکترونیک اختصاص یافته بود و تقریباً اکثر دستگاه های دولتی در قالب ۵۰ غرفه ی متحد الشکل، خدمات الکترونیک خود را به علاقمندان معرفی و عرضه کردند. 

به طور کلی بخش دولتی در نمایشگاه امسال حضور پر رنگی داشت و سعی کرد دستاورد های سه سال گذشته ی خود را در حوزه ی دولت الکترونیک به نمایش بگذارد. فضایی که در نمایشگاه امسال به بخش دولتی و خدمات ویژه ی دولت الکترونیک اختصاص یافته بود به مراتب نسبت به سال گذشته رشد داشت. 

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در آیین گشایش بیست و دومین الکامپ، محوریت این روزه از نمایشگاه را شبکه ی ملی اطلاعات عنوان کرده بود که به گفته ی وی مطالبه ای ۱۴ ساله بوده است. 

در کنار حضور غرفه ای و نمایشگاهی، برگزاری نشست ها، سمینار ها و کارگاه های تخصصی حوزه ی IT نیز همچون سال های گذشته یکی از ویژگی های نمایشگاه الکامپ بود که از سوی شرکت های مختلف با جدیت دنبال شد. 

الکام استارز، ستاره های پر آتیه ی الکامپ

نکته ی مثبتی که سال گذشته در الکامپ شاهد آن بودیم، حضور سرزنده ی استارتاپ هایی بود که با بهره گیری از فضای اختصاص یافته و حمایت های صورت گرفته در این نمایشگاه حضور پیدا کرده بودند.

امسال نیز با معرفی برند «الکام استارز» در سالن ۱۸، این رویه بسیار پر رنگ تر از سال گذشته در پیش گرفته شد به گونه ای که با اختصاص فضایی دو برابر سال گذشته در اندازه ی یک سالن کامل، بیش از ۵۵۰ استارتاپ تقاضای خود را برای حضور در الکامپ بیست و دوم ارسال کردند که در نهایت ۳۰۰ استارتاپ موفق شدند برای حضور در این فضا پذیرش شوند و بیش از ۲۰۰ استارتاپ در آن حضور یافتند. 

در کنار این حضور پر شور، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نیز وعده داد برترین استارتاپ های حاضر در نمایشگاه الکامپ امسال برای حضور در نمایشگاه معتبر CeBIT معرفی شوند. 

حضور بازی ساز ها با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای

مروری بر آنچه در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ گذشت

گفتنی است بازی ساز ها نیز در نمایشگاه امسال توانستند با تقبل ۷۰ درصد از هزینه ها برای شرکت در الکامپ بیست و دوم توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای، در کنار استارتاپ ها قرار بگیرند. 

حضور پر رنگ سرویس های حمل و نقل اینترنتی

از جمله نکات برجسته ی نمایشگاه امسال، حضور محسوس سرویس های حمل و نقل اینترنتی نسبتاً بزرگی همچون اسنپ و تپ سی به عنوان حامی مالی بخش استارتاپ ها بود. دو سرویس یاد شده برای حمل و نقل بازدید کنندگان به مقصد نمایشگاه و از مبدا نمایشگاه تخفیف های ویژه ای نیز رد نظر گرفته بودند که با استقبال زیادی نیز مواجه شد؛ امری که در نهایت در ساعات شلوغی کمی بر کیفیت ارائه ی این خدمات اثر سوء گذاشت.

با این حال صرف چنین حضور پر اعتماد به نفسی را می توان به فال نیک گرفت و امیدوار بود سایر سرویس های اینترنتی نیز بتوانند در دوره های بعدی حضور قابل توجهی در این نمایشگاه داشته باشند. 

خداحافظی بدون اختتامیه با الکامپ ۲۰۱۶

مروری بر آنچه در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ گذشت

گفتنی است الکامپ ۲۰۱۶، امروز ۲۸ آذرماه، بدون برگزاری مراسم اختتامیه و با اهدای یادبود به استارتاپ های شرکت کننده به کار خود پایان داد. مقامات اجرایی این نمایشگاه علت برگزار نشدن مراسم اختتامیه را استفاده ی بهتر از ساعات پایانی نمایشگاه عنوان کردند. 

همان گونه که گفته شد، مقرر است تا پایان هفته اسامی ۱۰ استارتاپ برتر الکام‌ استارز برای حضور در نمایشگاه سبیت آلمان اعلام شود.

سایت تفریحی و سرگرمی صفحه ما : wepage.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مروری بر آنچه در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ گذشت”

قالب خبری