کالبدشکافی ایرپادهای اپل از غیرقابل تعمیر بودن این هدفون‌ها خبر می‌دهد + تصاویر

مجموعه: تکنولوژی و علمی تعداد بازدید: 162
کالبدشکافی ایرپادهای اپل از غیرقابل تعمیر بودن این هدفون‌ها خبر می‌دهد + تصاویر

سایت تفریحی و سرگرمی صفحه ما : کالبدشکافی ایرپادهای اپل از غیرقابل تعمیر بودن این هدفون‌ها خبر می‌دهد + تصاویر

کالبدشکافی ایرپادهای اپل از غیرقابل تعمیر بودن این هدفون‌ها خبر می‌دهد + تصاویر

درست مانند بسیاری از محصولات الکترونیکی مصرفی، ایرپادهای اپل چند روز پس از عرضه در بازار به دست کارشناسان iFixit رسیده اند، افرادی که علاقه زیادی به کالبدشکافی این قبلی محصولات دارند. بلایی که کارشناسان iFixit به سر هدفون‌های بی سیم اپل می‌آورند خشونت آمیز به نظر می‌رسد اما درس های مفیدی را به کاربران اپل می‌دهد.

برخلاف بسیاری از محصولات، کالبدشکافی ایرپادها از همان ابتدا با خشونت شروع می شود. پلاستیک مورد استفاده در این هدفون باید در مرحله اول شکافته شود زیرا ایرپادها فاقد بست یا پیچی هستند که نوعی ورودی در اختیار شما قرار دهند. به این ترتیب پیش از اینکه بتوانید نگاهی به داخل ایرپادها بیندازیم، کاملا آنها را تخریب کرده‌اید.

باید بدانید که تمامی اجزای داخلی ایرپادهای جدید اپل با مقدار زیادی چسب به هم متصل شده‌اند. به این ترتیب جدا کردن هر یک از بخش‌ها بدون شکستن آن بخش یا شکستن کل ایرپاد از لحاظ فنی غیرممکن است. اجزای تشکیل دهنده ایرپادها در مقایسه با میزان چسب صنعتی که آنها را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد، بسیار کوچک و شکننده هستند. به این ترتیب تلاش برای جدا کردن آنها در اغلب موارد موجب آسیب خوردن و بلااستفاده شدنشان خواهد شد.

مواردی که گفتیم شامل باتری‌های بسیار کوچک لیتیوم یونی ایرپادها هم می‌شود.

در حالت کلی به دو نتیجه می‌رسیم: اول اینکه ایرپادها قابل تعمیر نیستند و تلاش برای تعمیر، آنها را به صورت کامل تخریب می کند. دوم اینکه ایرپادها به راحتی قابل بازیافت نیستند زیرا باتری های لیتیوم یونی در صورت قرار گرفتن در ماشین‌های بازیافت خطر آتش سوزی به همراه دارند.

کالبدشکافی شارژر مخصوص ایرپادها نیز کار راحتی نبوده است و این شارژر نیز درست مانند هدفون‌ها فاقد ورودی ایمن برای باز کردن بدون آسیب زدن به آن است. زمانی که کارشناسان iFixit با استفاده از ابزارها و تکنیک‌های مختلف موفق به باز کردن شارژر ایرپاد شدند به کل آن را تخریب کرده بودند. جدا کردن باتری مورد استفاده در این شارژر به واسطه وجود یک اتصال دهنده ZIF به جای چسب صنعتی راحت‌تر است. در هر حال رسیدن به این باتری به ساعت‌ها تلاش و بریدن و آب کردن پلاستیک نیاز دارد. فرآیندی که سخت و در عین حال خطرناک است.

علاوه بر این به نظر می‌رسد یکی از میکروکنترلر‌های داخلی شارژر تحت استانداردهای کیفی بسیار پایینی تولید شده است. این تراشه دارای حباب‌های خوای بسیار کوچکی داخل اتصالات لحیمی‌اش است که ممکن است عملکردش را تحت تاثیر قرار دهد.

این دلایل نشان می‌دهد که چرا هزینه سرویس خارج از گارانتی و تعویض ایرپادهای اپل و شارژر آن کاملا یکسان است (۶۹ دلار برای ایرپاد یا شارژر) زیرا اپل هیچ راهکاری برای تعمیر آنها ندارد و ترجیح می‌دهد در عوض یک ایرپاد جدید به مشتریانش بدهد.

کالبدشکافی ایرپادهای اپل از غیرقابل تعمیر بودن این هدفون‌ها خبر می‌دهد + تصاویر

 

سایت تفریحی و سرگرمی صفحه ما : wepage.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “کالبدشکافی ایرپادهای اپل از غیرقابل تعمیر بودن این هدفون‌ها خبر می‌دهد + تصاویر”

قالب خبری