چگونه نوزادمان پسر شود؟

مجموعه: زناشویی تعداد بازدید: 142
چگونه نوزادمان پسر شود؟

چگونه نوزادمان پسر شود؟

در حالی که بسیاری از مردم روشهای سنتی پیش بینی جنسیت را افسانه ای بیش نمی دانند،به نظر میرسد که در حال حاضر بعضی از این روشهای قدیمی پشتوانه ی علمی دارند و پیشنهاد میدهند که ما کنترل بیشتری روی جنسیت نوزادمان نسبت به قبل داریم.این مقاله را بخوانید تا نکاتی مفید راجع به چگونگی افزایش شانستان برای بدنیا آوردن فرزندی پسر یاد بگیرید.

 • قسمت اول
  افزایش احتمالات

۱)از مکانیسم آن آگاه باشید.

چگونه نوزادمان پسر شود؟

در آخر این مرد است که جنسیت بچه را مشخص میکند،زیرا زن همیشه کروموزوم x را تولید میکند.هر اسپرم مرد یا کروموزوم x یا کروموزوم y حمل میکند و هر کدام که اول به تخمک زن برسند،جنسیت بچه را مشخص میکنند.(XX دختر و XY پسر)پس زمانی که میخواهید فرزند پسر داسته باشید،هدف این است که شانس رسیدن اسپرم Y به تخمک افزایش پیدا کند.

 • بسیاری تحقیقات پزشکی عقیده دارند که کروموزوم های Y سلولهای سریعتری هستند اما کروموزوم های X استقامت بیشتری دارند.برای افزایش احتمال پسر شدن بچه،باید تا جایی که امکان دارد اسپرم ها نزدیک به تخمک رها شوند تا اسپرمهایی با کروموزوم Y ،قبل از از بین رفتن به تخمک برسند.

۲)پوزیشن را برعهده بگیرید.

چگونه نوزادمان پسر شود؟

یک باور رایج است که هرچه مرد عمیق تر دخول انجام دهد،امکان پسر شدن بچه بیشتر است.این باور بر این اساس است که اسپرم با کروموزوم Y سریعتر است اما کمتر از اسپرم با کروموزوم X استقامت دارد.با دخول عمیق تر،کروموزوم Y از X جلو می افتد و به کروموزوم Y کمک اضافه میشود.

 • در این پوزیشن ها دخول عمیق است:پوزیشن سگی(پوزیشن از عقب)،زن روی مرد،مرد رو در حالی که پاهای زن تا قفسه ی سینه بالا داده شده است.

۳)غذاهای قلیایی بخورید.

چگونه نوزادمان پسر شود؟

غذاهای قلیایی مانند اسفناج،بروکلی،کلم پیچ،تربچه،چغندر،لیمو و سیر نه تنها تعادل PH بدنمان را نگه میدارند،بلکه اسیدیته مایع دهانه ی رحم را کاهش میدهند و آن را برای اسپرم با کروموزوم Y مساعد میکنند.

 • این غذاها را در روزها و هفته های قبل از لقاح مصرف کنید تا شانس پسر بودن بچه را افزایش دهید.

۴)مصرف کالری تان را افزایش دهید.

چگونه نوزادمان پسر شود؟

تحقیقات نشان داده است که شانس پسر شدن نوزاد زنانی که رژیم غذایی پر کالری قبل از لقاح دارند، از شانس زنانی که رژیم غذایی محدودی دارند،بیشتر است.

 • حتی اگر به طور معمول یک رژیم غذایی کم کالری دارید،میتوانید چند هفته قبل از لقاح کالری رژیم غذایی تان را افزایش دهید.به یاد داشته باشید که در هر صورت در دوران بارداری اضافه وزن پیدا خواهید کرد!

۵)سدیم و پتاسیم بیشتری مصرف کنید.

چگونه نوزادمان پسر شود؟

یک تحقیق در دانشگاه آکسفورد نشان داده است که زنانی که قبل از لقاح سدیم و پتاسیم بیشتری مصرف میکنند،شانس بیشتری برای بدنیا آوردن فرزند پسر دارند.

 • موز منبع بسیار خوبی برای پتاسیم است و غذاهای سرشار از سدیم شامل سالامی و سایر گوشتهای فرآوری شده،پنیر،غذاهای ترش،سودا و غذاهای شور مانند اسنکهای شور و چیپس است.
 • قسمت دوم
  روشهای نتیجه بخش

۱)IVF(in vitro fertilization) را در نظر بگیرید.

چگونه نوزادمان پسر شود؟

اگر در بدنیا آوردن فرزند پسر جدی هستید،برای پزشکان راههایی وجود دارد که تا رویان را برای انتخاب جنسیت بررسی کنند که PGD(pre-implantation genetic diagnosis) نام دارد.این پروسه نیازمند IVF است که هزینه بر و هجومی است که در آن تخمک زن را از بدنش خارج و با اسپرم مرد در آزمایشگاه لقاح میدهند.

 • PGD به طور اصلی برای تشخیص بیماریهای جنینی مثل کم خونی داسی شکل و سیستیک فیبروزیس استفاده میشود.استفاده از این روش برای تعیین جنسیت نوزاد یا سایر مشخصه های فیزیکی مسائل اخلاقی دارد که بسیاری از پزشکان از انجام این کار پرهیز میکنند.
 • IVF زمان بر و پرهزینه است که میتواند حدود ۲۰۰۰۰$ هزینه داشته باشد.در ذهن داشته باشید که این عمل ممکن است ۱۰۰% جواب ندهد.
 • اگرچه بعضی پزشکان از انجام PGD برای تعیین جنسیت خودداری میکنند،بسیاری از کلینیک های باروری در ایالات متحده PGD برای تعیین جنسیت را به طور مخفیانه پیشنهاد میدهند.بدنبال کلینیک هایی باشید که “تنضیم خانواده” یا “برنامه ریزی برای خانواده”را تبلیغ میکنند که شامل انجام PGD برای کسانی است که میخواهند جنسیت فرزندشان را مشخص کنند.
 • کانادا،انگلیس و استرالیا PGD برای تعیین جنسیت انجام نمیدهند،اما تقریبا نصف کلینیک های باروری ایالات متحده PGD برای تعیین جنسیت را پیشنهاد میدهند.

۲)به سرپرستی گرفتن بچه را در نظر بگیرید.

چگونه نوزادمان پسر شود؟

اگر دلتان فرزند پسر میخواهد اما خودتان موفق به بدنیا آوردن فرزند پسر نشده اید،به سرپرستی گرفتن میتواند گزینه ی خوبی برایتان باشد.نه تنها به آرزویتان میرسید،بکه میتوانید زندگی یک کودک رها شده که میتوانست دردآور و عذاب آور باشد را نجات دهید.

مطالب مرتبط

  نظر شما !!!

  نظر شما برای “چگونه نوزادمان پسر شود؟”

  قالب خبری